Powszechnie używany i lubiany pakiet Microsoft Office 365 przejdzie wkrótce lekkie odświeżenie. Biurowy zestaw narzędzi i aplikacji w skład, którego wchodzą edytor tekstu, arkusze kalkulacyjne, narzędzie do przygotowywania prezentacji i wiele innych aplikacji, jest używany niemal w każdym domu i firmie. Przydaje się do sporządzania umów i pisania notatek, przeliczania kosztów oraz tworzenia wielu przydatnych dokumentów. Życie bez pakietu Microsoft było dużo trudniejsze. Kosmetyczne zmiany? Nic bardziej mylnego. Będzie to zupełnie odświeżony produkt. Czy warto aktualizować dotychczasową wersję?

Historia Microsoft Office

Nadchodzące zmiany

Historia Microsoft Office

 

Pakiet biurowy Microsoft Office to produkt firmy Microsoft, która swoje początki ma w 1975 roku. Program pojawił się w biurach już w 1989 roku, chociaż do powszechnego użytku wszedł dopiero 3 lata później. Jego celem było usprawnienie pracy w biurach i powszechne wprowadzenie komputerów do biur, gdzie miałyby zastąpić inne sprzęty. Microsoft Office przechodził aktualizacje i zmiany co kilka lat. Nowe edycje dawały użytkownikom coraz więcej możliwości. W 1994 do edytora tekstu dołączyły arkusze kalkulacyjne i program do prezentacji: Excel oraz Power Point. Kilka lat później dołączył także program do obsługi poczty. A kolejne aktualizacje zostały wzbogacone o jeszcze nowsze i bardziej niezbędne narzędzia.

 

Nadchodzące zmiany

Prace nad obecną aktualizacją wciąż trwają, ale premiery nowej wersji Microsoft Office możemy się spodziewać niedługo. Informatycy zdradzają, że obecnie koncentrują się mocno na wyglądzie interfejsu. Ma on być bardziej przejrzysty i intuicyjny. Zespół Microsoft Offiice stawia na minimalistyczny pasek. Będzie go można przemieszczać w różne miejsca monitora w zależności od zapotrzebowania. Zespół skupia się w tym momencie na testach rozwiązania. Kolejne zmiany w Microsoft Office to edycja widoku ikon. Te nowe będą  proste. W aplikacjach będzie też Wyśrodkowany pasek wyszukiwania lub pasek poleceń, który znajdzie się w aplikacjach. Tutaj celem projektu jest ograniczenie niepotrzebnych, rozpraszających funkcji i maksymalizacja uwagi przy pracy nad zadaniami. Z pakietu zniknie Wstążka służąca do korzystania z programów Office’a. Jej miejsce zajmie nowy pasek narzędzi, służący do umieszczenia elementów pakietu Microsoft Office w dowolnym miejscu na pulpicie Windows. Zmiany są spowodowane nowymi trendami wśród użytkowników, którzy teraz znacznie częściej pracują na swoich telefonach komórkowych.