Faktem jest, że biznes zaczyna się od domeny. Przy obecnym rynku, który jest bardzo chłonny, ale który od każdego przedsiębiorcy wymaga maksymalnego zaangażowania się w reklamę oraz marketing, posiadanie firmowej strony internetowej jest obowiązkiem. Wielu przedsiębiorców jednak, przy budowie strony firmowej, kładzie nacisk na jej wygląd, zapominając o tym, jak ważnym elementem układanki jest domena internetowa.

Domeny z historią

Domena internetowa nie jest tylko nazwą, domeny z historią, posiadają własną historię w wyszukiwarce internetowej, przez co są zdecydowanie lepiej widoczne w niej, a także posiadają linki, które wspomagają niejako „start” domeny pod nowym projektem, dając handicap zarówno pod kątem pozycji jak i wszelkiego rodzaju przekierowań z istniejących już linków na domenę. Tym samym zakup domeny z historią, bezpośrednio związanej z interesującą tematyką, pozwala uzyskać większą widzialność strony w wyszukiwarce, jak również bezpośrednio przekierowuje ruch unikalnych użytkowników.
Domeny z historią można kupić na aukcjach, lub też przechwycić na przykład tutaj:
Przechwytywanie domen

Domeny generyczne

Istnieją inne warunki oraz aspekty doboru domeny, idealnej na witrynę firmową. Jednym z nich jest na przykład nazwa generyczna domeny. Tutaj kłaniają się zarówno nazwy związane z nazwą firmy, jak i ewentualnym zakresem usług. Przykład, bardzo prosty – zakład kamieniarski. Na witrynę firmową, idealnie sprawdzi się na przykład domena z nazwą: „kamieniarz.pl”.
Domeny takie można z reguły zdobyć jako świeże. Często jednak, „domeniarze” rozumieją, jak istotna jest domena z generyczną nazwą, dlatego też przechwytują takowe na sprzedaż. Aukcje takich domen można znaleźć tutaj:
Akcje i Giełda Domen

Domeny generyczne potrafią osiągać bardzo wysokie wartości, szczególnie, jeśli nazwa jest krótka lub jest nazwą „exact match”, czyli idealnie wpisującą się w daną, często popularną działalność, jak chociażby wspomniany wyżej kamieniarz.

Wartość ds

Domeny z historią
Domeny dobrze podlinkowane są warto znacznie więcej

Każda domena ma swoją, określoną wartość. Ta, uzależniona jest przede wszystkim od wieku domeny, możliwości pod względem nazwy, a przede wszystkim od tego, na jakie frazy domena znajduje się wysoko w wynikach wyszukiwania. Domeny dobrze wypozycjonowane, osiągają na rynkach wtórnych gigantyczne kwoty. Domeny świeże, ze słabą historią lub słabym profilem linków, można przejmować lub kupować tanio, niemniej jednak trzeba w nie włożyć sporo pracy, aby stała się ona domeną wartościową.